Paket 1- İngilizce Kitap Yayımlama

ing book price3


Kapsam:

Hazır bir projeye sahipsiniz ve bir an önce kitabınıza kavuşmak mı istiyorsunuz? Bütün ihtiyaçlarınızı karşılayacak nitelikteki paketimiz aşağıdaki hususları içeriyor:

 • Amazon ve birçok uluslararası pazarlama ağına ulaşım
 • %20 telif ücreti
 • Üç kapak tasarımı 
 • Yazar üzerine kayıtlı ISBN kodu
 • Kitap yayımlanmadan önce bir prova baskı
 • Kitap satışa çıktıktan sonra yazar için üç nüsha
 • Kitap sisteme yüklenmeden önce iki defa, prova baskı öncesi bir defa olmak üzere toplam üç geri bildirim

 

Touch Your Book ile snrlarnz zorlayn
 

Süreç:

Bir yayınevi olmaksızın kitabınızı yayımlamak istediğinizde takip etmeniz gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

 1. Öncelikle Touch Your Book Yazım Kılavuzu'na göre ve İngilizce olarak hazırlanmış projenizi This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresine göndermeniz gerekmektedir.
 2. Yayın kurulumuz çalışmanızla alakalı bir değerlendirme yaparak 15 gün içerisinde size geri bildirimde bulunacaktır.
 3. Yayına mani bir durum görülmediği taktirde ödemenizi yapmanız ve sözleşmeyi onaylamanız istenecektir.
 4. Sözleşme onaylandıktan sonra çalışmanız, genel basım kuralları açısından incelenecek ve 7 iş günü içerisinde geri bildirim yapılacaktır. Bu geri bildirimleri ve TYB Yazım Kılavuzu'nu dikkate alarak düzeltmeleri yapmanız ve çalışmanın güncel halini tekrar göndermeniz istenecektir.
 5. Siz düzeltmeleri yaparken 7 iş günü içerisinde kapak tasarımları e-mail yolu ile size ulaştırılarak onayınıza sunulacaktır.
 6. İkinci kez gönderdiğiniz çalışmanız, sayfa düzeni yönü ile tekrar değerlendirmeye alınacak, değerlendirme sizinle paylaşılacaktır. Bu değerlendirme, projeniz Amazon'un sistemine yüklenmeden önce TYB Yayın Danışmanlığı tarafından gerçeleştirilecek son değerlendirmedir.
 7. Kitapla ilgili metadata bilgi formunu doldurmanız istenecektir.
 8. İkinci değerlendirme sonuçlarına göre şekillendirdiğiniz çalışmanız, seçtiğiniz kapakla birlikte Amazon’un sistemine yüklenecektir. 
 9. Bu aşamada kitabınızın prova baskısı talep edilecektir. Bu prova baskının size ulaşma süresi 5 gün ila 3 hafta arasında değişebilemektedir.
 10. Prova baskıyı inceleyip düzeltmeleri gerçekleştirerek çalışmanızın son halini bize gönderdikten sonra çalışmanız seçtiğiniz kapakla birlikte Amazon’un sistemine yüklenecektir. Çalışmanız Amazon'un sistemine yüklendikten sonra Amazon, kitabın yayınlanıp yayınlanmaması ile ilgili bir değerlendirme yapacaktır. Değerlendirme süresi 48 saattir.
 11. Amazon kitabınızı onayladıktan sonra 3 iş günü içerisinde kitap Amazon’da satışa sunulmuş olacaktır.
 12. Satış fiyatının alt limiti basım maliyeti dikkate alınarak TYB Yayın Danışmanlığı tarafından belirlenmektedir. Üst limit ise yazar tarafından belirlenecektir. Kitap, Amazon’un sistemine yüklenmeden önce size minimum fiyat bildirilecek, ortalama satış fiyatı ise tavsiye edilecektir. Ancak siz fiyatı belirlediğinizde kitap Amazon sistemine yüklenecektir.

Bu paketle projenizin yayımlanma süresi, sizin düzeltmeleri ne kadar sürede yapacağınıza bağlıdır. Süreçteki adımları tablo olarak görmek için Süreç Akış Grafiği' ni indirebilirsiniz.

Ekstra hizmetlerimizden yararlanmak için tıklayınız.

Başvuru öncesinde sözleşme metnini dikkatlice okumanız önerilmektedir.

Sorularınız için lutfen bizimle iletişime geçiniz: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 

Önemli: 

TYB Yayın Danışmanlığı tarafından yapılacak geri bildirimler sadece resimlerin kalitesine ve sayfa düzenine yönelik olacaktır. Redaksiyon ve son okuma yazara aittir. Prova baskıdan sonra yazar tarafından TYB Yayın Danışmanlığı'na ulaştırılan çalışmanın son hali üzerinde TYB Yayın Danışmanlığı  hiç bir düzeltme yapmadan dosyayı sisteme aktaracaktır. Çalışmadaki tüm hatalardan yazar sorumlu olacaktır. Mizanpaj, redaksiyon, editörlük hizmetlerimiz ekstra ücrete tabidir. Tüm grafikler (fotoğraflar, tablolar, diyagramlar, çizimler, yabancı fontlar ve metin olmayan şeyler) en az 300 dpi olarak gönderilmelidir.

Yazar isimleri, kitap kapağında ve içerisinde, sadece İngilizce karakterlerle yer alabilmektedir.

*Fiyatlarımız tanıtım fiyatı olup 2018 süresince geçerlidir.

 

İlgili dökümanlar:

Touch Your Book Yazım Kılavuzu

Örnek Sözleşme Metni

Süreç Akış Grafiği